بازاریابی اثر بخش

امروزه تمامی کسب و کارها از تولیدی، خدماتی، توزیعی و الکترونیکی با بحثی به نام تعدد رقبا و شدت رقابت روبرو هستند. افزایش رقابت برای مشتری پدیده دیگری به نام تعدد انتخاب خلق می کند. بنابراین مشتریان هنگام تصمیمگیری برای خرید یک محصول، انتخاب های فراوانی دارند و شرکت های موجود در صنعت نیز در جستجوی تاثیرگذاری بر انتخاب مشتریان هستند و هر شرکت که بتواند بر انتخاب مشتری و هدایت انتخاب و تصمیم مشتری تاثیر بیشتری بگذارد سهم بازار بیشتر، سود بیشتر و آرامش بیشتری خواهد داشت. اما سوالی که
در این میان به وجود می آید چگونگی تاثیر گذاری بر انتخاب مشتریان و هدایت تصمیمات خرید مشتریان است. پاسخ این سوال در علمی نسبتاً جدید به نام بازاریابی است. علم بازاریابی به ما یاد می دهد که چگونه در یک محیط رقابتی بتوان با سایر رقبا، رقابت بهتری داشت و به طبع آن بتوان مزیت بیشتر و سهم بازار بیشتری بدست آورد تا بتوان نسبت به رقبا سهم بازار بیشتر و از نظر بازده مالی موفق تر عمل کرد.
در این کتاب، تلاش شده است تا بخشی از مسایل عینی و عملی بازار، هم در متن و هم در آخر برخی از فصول بکار گرفته شود. نمونه های تقسیم بندی بازار در صنایع مختلف در آخر فصل چهارم و مثا لهای عملی از تقسیم بندی فعالیت های خدماتی، در انتهای فصل ششم جهت فهم بهتر مفاهیم این فصول آورده شده است. لازم به ذکر است که ایده اصلی نگارش این کتاب از کتاب مدیریت بازاریابی فیلیپ کاتلر به دست آمده است که در برخی از فصول مانند تحقیقات بازاریابی بیشترین تاثیر از این کتاب گرفته شده است.

بازاریابی اثر بخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.